System S.1 (S)
Systemem S.1 nazywamy ogół elementów niezbędnych do prawidłowego działania szafy wieloskrytkowej TECHCODE RFID oraz wykonywania przez nią wszystkich funkcji w ramach Systemu, w którym ona działa. W Systemie S.1 mogą pracować:
Szafa TECHCODE RFID
Szafa TECHCODE RFID z Systemem S.1 pracuje w trybie autonomicznym, w jednym z trybie, w kilku schematach. Szafa wymaga zarządzania przez Administratora Systemu.
Szafa TECHCODE RFID pracująca w Systemie S.1 może być dodatkowo wyposażona w sieć LAN (Ethernet) i stanowić element wykonawczy, sterowany przez zewnętrzne oprogramowanie Klienta.
Identyfikacja i autoryzacja
Warunkiem udzielenia dostępu (autoryzacji) do skrytki w Systemie S.1, jest poprawne przejście procesu identyfikacji. Identyfikacja następuje automatycznie, poprzez sczytanie przez czytnik identyfikatora, którym posługuje się Użytkownik. Identyfikacja i autoryzacja dostępu odbywa się za pomocą: kart Mifare i/ lub kart EM125kHz i/ lub kart HID.
Po poprawnej identyfikacji, System automatycznie autoryzuje dostęp do Uprawnień przypisanych danemu nośnikowi (karcie).
Kodowanie kart identyfikacyjnych przez administratora
Warunkiem korzystania z szafy TECHCODE RFID przez Użytkowników jest posiadanie przez nich kart identyfikacyjnych zakodowanych wcześniej przez Administratora. Karty identyfikacyjne koduje się z poziomu czytnika, za pomocą karty Master. Po zakodowaniu karty, Administrator przypisuje do niej konkretną skrytkę.
Kartę identyfikacyjną można kodować i odkodowywać wielokrotnie np. celem przypisania do niej innej skrytki.
Korzystanie z szafy przez użytkowników
Obsługa szafy TECHCODE RFID przez Użytkownika, sprowadza się do przykładania przez niego do czytnika zakodowanej wcześniej przez Administratora karty identyfikacyjnej. Po dokonaniu autoryzacji, System automatycznie wykonuje działanie przypisane danej karcie, czyli otwiera przypisaną do niej skrytkę.
Użytkownik ma dostęp do przypisanej do jego karty skrytki do momentu odkodowania identyfikatora przez Administratora i do tego czasu może korzystać z niej wielokrotnie.
Karta serwisowa
Karta serwisowa umożliwia dostęp do wszystkich skrytek (np. celem posprzątania w nich) lub deponowania w nich rzeczy (np. przez serwis zaopatrujący w odzież czystą). Po przyłożeniu jej do czytnika, następuje sekwencyjne otwieranie wszystkich skrytek.
Tę samą funkcję szafy możne wywołać Administrator za pomocą panelu administracyjnego.
Zarządzanie szafą TECHCODE RFID odbywa się w pełni autonomicznie, lokalnie, za pomocą prostego w obsłudze panelu administracyjnego dostępnego w szafie za drzwiczkami rewizyjnymi. Za jego pomocą można:
- kodować karty: Master, Administratora, Serwisowe
- awaryjnie otwierać wybraną skrytkę (np. w przypadku zgubienia karty przez Użytkownika)
- otwierać wszystkie skrytki (sekwencyjnie, co 3 sek.)
- sprawdzać, do których skrytek przypisane są karty, a do których jeszcze nie
- odkodowywać karty (celem ponownego ich zakodowania)
- przywracać ustawienia fabryczne Systemu.