TECHCODE RFID
RODZAJE SYSTEMÓW
Szczegółowe informacje o poszczególnych Systemach stosowanych w szafach TECHCODE RFID znajdziesz poniżej.
S.1
Prostota i bezpieczeństwo.
System S.1 to efektywna ochrona ważnych dokumentów i zasobów przy minimalnym nakładzie na administrację. Jedna karta identyfikacyjna przypisana jest do jednej skrytki, a kodowanie kart odbywa się bezpośrednio za pomocą szafy.
System działa autonomicznie i nie wymaga podłączenia do infrastruktury sieciowej klienta.
System obsługuje szafy do 30 skrytek z możliwością multiplikacji.
S.2.1
System dla pojedynczych Użytkowników i grup.
System S.2.1 skutecznie zabezpiecza przechowywane zasoby poprzez przydzielenie uprawnień do jednej lub wielu skrytek dla Użytkowników oraz grup Użytkowników.
Użytkownicy identyfikują się indywidualnie przypisanymi kartami, breloczkami lub kodami PIN.
Administracja odbywa się zdalnie za pośrednictwem szyfrowanej komunikacji w sieci LAN, a baza danych w zależności od wielkości instalacji może być przechowywana na serwerze bądź w pliku.
S.2.2
Modularny system o rozbudowanych możliwościach dla dużej liczby Użytkowników i grup.
System S.2.2 daje Administratorom możliwość uruchomienia w jednym z wielu trybów pracy i przydzielenia Użytkownikom lub ich grupom uprawnień do jednej lub wielu skrytek.
Dostęp do skrytek możliwy jest również z użyciem tymczasowego kodu PIN.
Administracja odbywa się zdalnie za pośrednictwem sieci LAN lub lokalnie, z poziomu samego urządzenia.
S.3
Zaawansowane inteligentne szafy do zarządzania zasobami.
System S.3 to opatentowane rozwiązanie dla automatycznej ewidencji i monitorowania przepływu cennych zasobów organizacji w czasie rzeczywistym. System samodzielnie, bez ingerencji użytkownika sczytuje tagi RFID z przechowywanych przedmiotów.
Upraszcza procesy w organizacji i zapewnia niepodatną na błąd ludzki, ciągłą informację o ich stanie przy minimalnym nakładzie na administrację w aplikacji webowej Zasobnik.
S.4
System rotacyjnego korzystania ze skrytek przez zdefiniowanych i niezdefiniowanych Użytkowników.
System S.4 podnosi efektywność automatyzując procesy przekazywania zasobów w organizacji. Upraszcza obieg istotnych dokumentów, narzędzi lub innych zasobów ważnych dla jej funkcjonowania.
Wygodę użytkowania zapewnia dedykowana aplikacja TechCode Mobile na urządzenia z systemem Android i IOS, a zdalna administracja ograniczona jest do minimum z wykorzystaniem webowej aplikacji Zasobnik.
w jakich systemach
TECHCODE RFID
Szafy TECHCODE RFID mogą pracować w różnych systemach, w zależności od potrzeb i preferencji. Mogą być zintegrowane z systemami zarządzania magazynem, systemami monitorowania, a także innymi systemami kontroli dostępu.
W zależności od wybranego systemu mogą być administrowane lokalnie lub zdalnie, a także być integrowane z innymi rozwiązaniami informatycznymi w firmie.
Szafy te znane są również jako szafy:
- Depozytowe
- Śniadaniowe
- Na odzież czystą
Szafy umożliwiają przechowywanie dokumentów oraz innych zasobów takich jak narzędzia warsztatowe.
Szafy służą do przechowywania ubrań i innych przedmiotów w szatniach pracowniczych, hotelach, szpitalach i obiektach sportowych.
Wykorzystywane są do gromadzenia i ewidencjonowania zużytych zasobów np. odzieży roboczej, ręczników itp.
Szafy do deponowania kluczy i dokumentów stanowią zazwyczaj wyposażenie serwisów i wypożyczalni samochodów, czy też hoteli.
TECHCODE RFID
Każda szafa TECHCODE RFID jest głównym elementem Systemu sterującego jej pracą. Wybór Systemu, jaki ma być zastosowany w szafie TECHCODE RFID jest kluczowy, on bowiem odpowiada za funkcjonalności, jakie będzie posiadała dana szafa oraz zadania, jakie będzie wykonywała. Podstawowe różnice między poszczególnymi Systemami sprowadzają się do:
Sposobów identyfikacji
i autoryzacji dostępu
czyli metod, za pomocą których System będzie autoryzował dostęp do szafy/ skrytki/ szuflady np. przez karty identyfikacyjne, kod PIN.
Rodzajów uprawnień
użytkownicy systemu
czyli możliwości przyznawania Użytkownikom indywidualnych uprawnień np. do korzystania z grupy skrytek, do nadawania przesyłek, do otwierania wszystkich skrytek itp.
Sposobów korzystania
czyli tego, w jaki sposób Użytkownicy będą mogli korzystać z szaf TECHCODE RFID np. za pomocą czytnika, ekranu dotykowego w szafie lub aplikacji w telefonie.
Funkcji
czyli tego, jakie operacje będzie mogła wykonywać szafa w ramach pracy w danym Systemie oraz w danym trybie np. możliwości identyfikacji przechowywanych przedmiotów oznaczonych tagami RFID.
Możliwości
czyli tego, jakie funkcje będą możliwe do skonfigurowania w ramach pracy w danym Systemie np. przydzielanie określonych uprawnień Użytkownikom, prowadzenie ewidencji zdarzeń, określanie statusów dla przedmiotów (np. awaria) i wysyłanie przez System powiadomień do Użytkowników.
Elementów
czyli możliwości zastosowania określonych elementów wyposażenia szafy np. rodzajów czytników kart, anten do odczytu tagów itp.
Sposobów zarządzania
czyli tego, w jaki sposób Administrator będzie mógł zarządzać szafą TECHCODE RFID oraz Systemem, w ramach którego ona pracuje np. lokalne lub zdalne zarządzanie szafą
TECHCODE RFID
Decyzję o wyborze Systemu najlepiej dokonać w oparciu o główne założenia oraz funkcjonalności, jakie za jego pomocą ma wykonywać dana szafa TECHCODE RFID. Poniżej przeczytasz o kilku z nich.
Korzystanie z szafy po udzieleniu uprawnień do dostępu
Korzystanie z szafy bez przydzielania uprawnień do dostępu
Z szafy TECHCODE RFID mogą korzystać Użytkownicy bez konieczności udziału ze strony Administratora lub innego Użytkownika.
jednorazowy dostęp
stały dostęp
baza danych
Ewidencja zdarzeń
Rozpoznawanie i ewidencja otagowanych zasobów
Dodawanie przez użytkowników uwag o zasobach
Za pomocą szafy TECHCODE RFID Użytkownicy mogę przekazywać informacje o zasobach np. zasób zużyty, wymaga naprawy itp.